Παρασκευή 12 Αυγούστου 2011

ΑΝΟΡΘΩΣΗ-ΠΑΟΚ ΚΑΡΕ ΚΑΡΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

Οι φάσεις του αγώνα :

Ο ΠΑΟΚ παρατάσσεται με σύστημα 4-2-3-1. Μπροστά από τον Γλύκο αγωνίζονται οι Μαλεζάς και Μπαλάφας με τον Λίνο να αγωνίζεται στο αριστερό άκρο και τον Σνάπουτσνερ το δεξί. Αμυντικά χαφ είναι οι Γκαρσία, Αρίας με τον Τσουκαλά να αγωνίζεται μπροστά τους σε ρόλο μπαλαντέρ. Στις πτέρυγες αγωνίζονται οι Γεωργιάδης (δεξιά) και Βιεϊρίνια (αριστερά). Ο Στέφανος Αθανασιάδης αγωνίζεται στην κορυφή της επίθεσης.

3' Σουτ του Βιεϊρίνια η μπάλα άουτ

7' Καλή προσπάθεια του Λαβόρδε επιχειρεί το σουτ, όμως, η μπάλα κοντράρει στα πόδια του Μαλεζά

12' Λάθος του Λίνο μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ, διορθώνει ο Μαλεζάς πριν η μπάλα φτάσει σε πόδια παικτών της Ανόρθωσης

14' Σέντρα του Λίνο, κεφαλιά του Βιεϊρίνια η μπάλα άουτ

16' Κόρνερ του Βιεϊρίνια κεφαλιά του Αθανασιάδη μπλοκάρει ο Στακόβιακ

17' Σουτ του Τσουκαλά με το αριστερό η μπάλα περνάει άουτ

18' Μετά από δεκαοχτώ λεπτά αγώνα ο ρυθμός παραμένει πολύ χαμηλός

24' Μικρή διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων. Ο Λάζλο Μπόλονι δίνει οδηγίες στους ποδοσφαιριστές του με την ευκαιρία της διακοπής

27' Βιεϊρίνια- Αθανασιάδης και Γεωργιάδης είναι κινητικοί, δείχνουν διάθεση για να επιτεθούν, όμως, λίγες φορές έχουν πάρει την μπάλα στα πόδια τους

28' Η μεγαλύτερη ευκαιρία στον αγώνα. Ο Βιεϊρίνια προσποιείται, σουτάρει με το αριστερό και στέλνει την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι της Ανόρθωσης

29' Σέντρα-σουτ του Σνάουτσνερ ο Αθανασιάδης δεν πρόλαβε με προβολή να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και αυτή πέρασε άουτ

33' Από τα μισά του πρώτου μέρους και μετά ο ΠΑΟΚ έχει πάρει τον έλεγχο του αγώνα και βγαίνει πιο συχνά προς την εστία του Στακόβιακ

36' Εξαιρετική πάσα του Γκαρσία που με μπαλιά 30 μέτρων βρίσκει τον Βιεϊρίνια, αυτός κατεβάζει όμορφα την μπάλα, όμως, τον προλαβαίνει ο Στακόβιακ πριν τον πλασάρει

39' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση 1-0. Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Τζανίσιο με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Γλύκου

42' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Γκαρσία αφήνει τη θέση του στον Σκέμπη

45' Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

2ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Με μία αλλαγή αρχίζει η Ανόρθωση στο δεύτερο μέρος. Ο Αγκέλοφ Σ. παίρνει τη θέση του Σπρόκελ

53' Μιχαήλ και Μαραγκός από την πλευρά της Ανόρθωσης ετοιμάζονται να περάσουν στο παιχνίδι

55' Πολύ αργός ο ρυθμός και στο δεύτερο μέρος. Οι παίκτες των δύο ομάδων είναι επηρεασμένοι και από το παιχνίδι φιλικού χαρακτήρα, αλλά και από τη πολύ ζέστη που επικρατεί

56' Αλλαγές για την Ανόρθωση. Ο Μιχαήλ παίρνει τη θέση του Βουτσίτσεβιτς και ο Μαραγκός παίρνει τη θέση του Λαβόρδε

57' Πέντε αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Αθανασιάδης μέσα Έτο, έξω Γεωργιάδης μέσα Κουρδάκης, έξω ο Λίνο μέσα ο Ζουλιάν, έξω ο Αρίας μέσα ο Ρομπέρ, έξω ο Βιεϊρίνια μέσα ο Παπαδόπουλος

65' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ και την Ανόρθωση. Ο Σαβίνι παίρνει τη θέση του Μαλεζά και ο Ρέζεκ περνάει στον αγώνα στη θέση του Ρονκάτο

69' Ακόμη μία μικρή διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων

70' Αλλαγή για την Ανόρθωση. Ο Χατζηγεωργίου θα πάρει τη θέση του Ανγκέλοφ.

75' Αλλαγή για την Ανόρθωση. Στη θέση του Στακόβιακ περνάει ο Κωνσταντίνου

77' Σουτ του Μιχαήλ η μπάλα περνάει άουτ

83' Αλλαγή για την Ανόρθωση. Ο Θεοδώρου στη θέση του Λαμπάν

88' Έχει χαθεί η συνοχή από τις πολλές αλλαγές και στα τελευταία λεπτά έχει χαθεί τελείως ο ρυθμός του αγώνα

90' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ιντζίδης παίρνει τη θέση του Τσουκαλά

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ανόρθωση: Στακόβιακ, Τζανίσιο, Λεϊβακαμπέσι, Τόμασιτς, Σπρόκελ ((46' Ανγκέλοφ Σ.), Λαμπάν (82' Θεοδώρου), Κόζιν , Ρονκάτο (65' Ρέζεκ), Λαβόρδε, Βουτσίτσεβιτς, Ανγκέλοφ Ε.