Σάββατο 29 Οκτωβρίου 2011

ΤΟΝ ΞΕΦΤΙΛΙΣΕ!

ΠΑΟΚ από άλλο πλανήτη σε ότι αφορά την Κ20 που πριν από λίγη ώρα διέσυρε με 6-0 τον Παναθηναϊκό. Τα παιδιά του Νίκου Κολομπούρδα ήταν αφεντικά από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και μέχρι το τελευταίο σφύριγμα κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο ακόμη και όταν το ματς είχε κριθεί. Το 1-0 έγινε μόλις στο 6’ με τον Κωνσταντινίδη, ενώ στο 31’ ο Πέλκας έκανε το 2-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο 55’ ο Κωνσταντινίδης πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ και κάνει το 3-0, ενώ δέκα λεπτά αργότερα είναι η σειρά του Παπαδόπουλου να κάνει το 4-0 και δυο λεπτά αργότερα ο Χαρμάνας στην πρώτη του επαφή με την μπάλα κάνει 5-0! Στο 73΄ ο Πολύζος είχε δοκάρι ενώ στο 86΄ ο Ταουσιάνης διαμόρφωσε το τελικό 6-0!
ΠΑΟΚ: Μελισσάς, Αποστολόπουλος, Σταφυλίδης, Αγγελίδης, Λαμπάκης, Τσανδάρης, Κωνσταντινίδης Δ. (57' Ταουσιάνης) , Παναγιωτούδης (68' Πολύζος), Παπαδόπουλος (66’ Χαρμάνας), Πέλκας, Πόποβιτς
Παναθηναϊκός: Ταμπάκης, Φαφούτης, Κασαπάκης, Τριανταφυλλόπουλος, Κόι, Ανδρεόπουλος (57' Μουζακίτης), Αποστολόπουλος (69' Ρισβάνης), Σταματάκης, Μαραθιανός, Αναστασόπουλος, Γιαννιτσάκης